Kilka dni temu ruszyły zapisy na szczepionkę przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Teraz czas na kolejną grupę - od dziś, czyli 22 stycznia, o termin an wykonanie szczepienia mogą postarać się osoby po siedemdziesiątce, czyli urodzone w 1951 roku i wcześniej. Jak to zrobić, jak się zarejestrować?
Sposoby rejestracji na szczepionkę
Są trzy sposoby rejestracji na szczepionkę. Pierwszy z nich to wykonanie telefonu na całodobową i bezpłatną infolinię 989. Ten krok mogą wykonać dzieci czy wnuczkowie osób zainteresowanych. Wystarczy podać numer PESEL osoby, która chce przyjąć szczepienie. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Podczas rozmowy wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
Drugi ze sposobów, to e-Rejestracja na stronie pacjent.gov.pl. W tym przypadku należy posiadać Profil Zaufany. W trakcie rejestracji system zaproponuje 5 terminów szczepienia. Wybiera się jeden z nich, albo zupełnie inny, bardziej odpowiadający pacjentowi. Później otrzymuje się SMS potwierdzający szczepienie.
Trzeci sposób to bezpośredni kontakt z danym punktem szczepień, których przypomnę, mamy w Łomży 16 (poniżej znajdziecie listę). Jest także dodatkowy sposób na rejestrację, wystarczy wysłać SMS zgłoszeniowy na numer 664 908 556 o treści SzcepimySie. System pokieruje dalej - trzeba będzie przekazać numer PESEL i kodu pocztowego. Wtedy system zaproponuje najbliższy wolny termin na szczepienie.
Chaos rejetracji
Niestety, przebieg pierwszych godzin rejestracji w wielu miejscach w kraju, nie wyglądał dobrze. Wielu zainteresowanych szczepieniem wybrało trzeci ze sposobów rejestracji, czyli osobisty kontakt z danym punktem szczepień. Powodowało to olbrzymie kolejki przed punktami. W Łomży jednak takie przypadki były odosobnione. Dodajmy, że kłopoty były również z infolinią 989. Całodobowa infolinia została przeciążona, więc seniorzy mieli problem z dodzwonieniem się.
Jak wygląda harmonogram? Teraz jeszcze trwają zapisy dla osób po siedemdziesiątce. Szczepienia, planowo, mają ruszyć w poniedziałek 25 stycznia. Poniżej znajdziecie listę punktów szczepień w Łomży:
1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska "OMEGA" s.c., ul. Wojska Polskiego 161.
2. Przychodnia DANMED, ul. Księżnej Anny 29 lok. 6.
3. Gabinet Szczepień Jolanta Krajewska, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 95A.
4. Gabinet Marek Dariusz Klimkiewicz, ul. Księcia Janusza I 13.
5. Łomżyńskie Centrum Medyczne, ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 9.
6. ZPOZ, ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 10.
7. MEDICA Sp. z o.o., ul. Szosa Zambrowska 22A.
8. REMEDIUM, ul. Sybiraków 20B lok. 2A.
9. Gabinet zabiegowo - szczepienny Małgorzata Zielińska - Tyszka, ul. Piękna 3B.
10. Lekarze Rodzinni "3", ul. Władysława Reymonta 1A/1.
11. Gabinet zabiegowo – szczepienny Marzena Więckowska, ul. Sybiraków 5/II
12. Grupa Zdrowie Łomża, ul. Kazańska 2.
13. Polska Grypa Farmaceutyczna, ul. Józefa Piłsudskiego 82.
14. Diagnostyka Sp. z o.o., ul. Gen. Władysława Sikorskiego 239.
15. Prywatna praktyka lekarska Zengota Piotr, ul. Małachowskiego 8/46.
16. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Józefa Piłsudskiego 11.
Specjalna infolinia dla seniorów z Łomży
W Łomży działa specjalna infolinia dla seniorów, którzy chcą się zaszczepić, a nie będą w stanie sami dotrzeć do punktu szczepień. Poprzez infolinię można zgłosić potrzebę dowiezienia na szczepienie.
Łomżyńska infolinia 786 812 733 będzie działać w godzinach 7.30-15.30, od poniedziałku do piątku.
Z transportu będą mogły skorzystać:
- osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, albo odpowiednią I grupę z w/w schorzeniami;
- osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.