Osoby, które wzięły udział w badaniu pozytywnie oceniły możliwość głosowania przez Internet, potwierdzenie głosu smsem czy działalność mobilnych punktów głosowania. Spodobały się również propozycje nowości, które mogłyby się znaleźć w Kieleckim Budżecie Obywatelskim.
- Pozytywnie odebrana została również propozycja wprowadzenia nowej kategorii projektów do regulaminu. Chodzi o projekty zielone, czyli projekty o charakterze proekologicznym – mówi Ewa Tyszer-Wieczorek z Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.
Zebrane informacje zostaną dokładnie przeanalizowane. Wnioski płynące z ankiety pomogą w organizacji kolejnej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
- Chcielibyśmy położyć większy nacisk na promocję budżetu obywatelskiego, spotkania z mieszkańcami, pomoc w przygotowywaniu projektów. Po to, by zwiększyć świadomośc na temat możliwości udziału w tej szczególnej formie konsultacji, jaką jest budżet obywatelski – wyjaśnia Ewa Tyszer-Wieczorek.
W tym roku dzięki budżetowi obywatelskiemu zostanie zrealizowanych ponad 40 projektów. W poprzedniej edycji przygotowano 7 milionów 750 tysięcy złotych na realizację pomysłów zgłaszanych przez kielczan.
Polecany artykuł: