- 4,5 mln to będzie na duże zadania inwestycyjne, 2 mln na małe zadania inwestycyjne, 1 mln złotych na tak zwane projekty zielone oraz 500 tysięcy na zadania nieinwestycyjne - mówi Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.
Projekty można zgłaszać wyłącznie elektronicznie za pomocą platformy internetowej bo.kielce.eu. Dla osób, które nie posiadają dostępu do komputera lub internetu miasto zapewniło możliwość zgłoszenia projektu w dwóch punktach na terenie Kielc. Projekt będzie można zgłosić w punkcie zlokalizowanym w siedzibie Urzędu Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Wojska Polskiego 52) 13 maja br. w godz. 16:00 – 18:00.
4 maja w Centrum Organizacji Pozarządowych w godzinach od 14:00 do 18:00 będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat pisania małych projektów inwestycyjnych, a między godziną 16:00 a 18:00 specjaliści podpowiedzą jak tworzyć duże projekty inwestycyjne.
Projektem może być inicjatywa obywatelska, przyczyniająca się do rozwoju Miasta Kielce i służąca ogółowi mieszkańców. Pomysły mogą dotyczyć budowy, modernizacji, przebudowy lub rozbudowy infrastruktury miejskiej. Inicjatywy powinny mieć charakter prospołeczny, kulturalny, oświatowy, sportowy lub inny, mający na celu podniesienie jakości życia mieszkańców.
Celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalanie priorytetów społeczności lokalnej, z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego udziału w procesie opracowania budżetu, budowania więzi w lokalnej społeczności oraz przedstawienia mieszkańcom Kielc mechanizmów funkcjonowania Miasta.
info: UM Kielce