Dzięki aplikacji można przejść blisko 2 kilometrową ścieżkę i poznać kilkanaście atrakcji rezerwatu - mówi Mirosław Hejduk, dyrektor Geonatury Kielce.
Zwiedzając rezerwat z bezpłatną aplikacją - "Kielce Naturalnie"- turyści mogą dowiedzieć się o historii Kadzielni, amfiteatrze, jeziorze, czy Podziemnej Trasie Turystycznej.
Jesteśmy dumni, że mamy w mieście taki obiekt jak Kadzielnia i na tym włąśnie obiekcie możemy pokazać jak można zastosować innowacje technologiczne, by promować takie miejsca, wyjątkowe na skalę kraju - mówi Marcin Chłodnicki wiceprezydent Kielc.
Nowatorską aplikację mobilną stworzyła Politechnika Świętokrzyskiej we współpracy z jedną z lokalnych firm informatycznych. Projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy rozpocząć wdrożenie projektu od lokalnej instytucji. To dowód na to, że nauka wychodzi z murów i wpływa na otoczenie społeczno - gospodarcze w naszym regionie. Jest to dla nas bardzo ważne. Nasi naukowcy cały czas będą wspierać Geonaturę Kielce w gromadzeniu danych – mówi prof. Izabela Krzysztofik z Politechniki Świętokrzyskiej.
Na razie aplikacja będzie testowana przez miasto do końca roku. Jeśli się sprawdzi obejmie także inne kieleckie atrakcje - Ogród Botaniczny, czy rezerwaty - Wietrznia i Ślichowice.