Na początek Teatr „Kubuś” zaprasza na wystawę pt. „Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem”. Obejrzymy na niej zdjęcia, książki, filmowe wspomnienia i kopię rękopisu tego wybitnego filozofa i eseisty. Na wystawie znajdą się również projekty scenograficzne i lalka Nosorożca, zaprojektowane przez Małgorzatę Gałaś-Prokopf, scenografkę i malarkę z Düsseldorfu, do przedstawienia „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”, który wystawi kielecki teatr. Wystawa będzie dostępna w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach od 28 lutego.
Kolejnym punktem programu będzie premiera wspomnianego spektaklu. Powstał on na podstawie bajki Leszka Kołakowskiego pod tym samym tytułem. Autor napisał ją w 1966 roku dla swojej kilkuletniej wówczas córki. Ciekawostką związaną z tą opowieścią jest to, że komunistyczna cenzura nie pozwoliła jej wydać, ponieważ jej zdaniem utwór zawiera „głęboko ukryty” szkodliwy przekaz. Spektakl pt. „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka zostanie pokazany 6 marca tego roku.
Ostatnie jubileuszowe spotkanie odbędzie się 14 lutego. Wtedy w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach otwarta zostanie wystawa o Stefanie Karskim, twórcy kieleckiej sceny lalkowej. Artyści zaproszą także na koncert pod hasłem „Kubuś - żelazne piosenki”. Odbędzie się także wręczenie jubileuszowych medali i odznaczeń pracownikom kieleckiego teatru lalkowego.