Zgodnie z zaleceniami, modernistyczny pawilon przejdzie gruntowną renowację, trakcie której zostanie rozebrany do gołych fundamentów i dostosowany do współczesnych wymogów.
Mówimy tu o pozostawieniu fundamentów, podpiwniczenia, które jest w dobrym stanie oraz tej stalowej konstrukcji, którą trzeba będzie wypełnić na nowo. Pewnym jest to, że musi zniknąć dach z częścią konstrukcji, charakterystyczny balkon dookoła i wypełnienie konstrukcji. Można powiedzieć, że w większości wszystko zniknie, ale w trakcie remontu pawilon przybierze formę, którą obecnie ma - wyjaśnia Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
Polecany artykuł:
Łukasz Maślona, radny Krakowa dla Mieszkańców stwierdza, że opinia konserwatora ucina też dyskusję na temat ewentualnego powrotu do dawnej bryły budynku.
Gdyby miał być odtworzony ten historyczny budynek to po pierwsze musielibyśmy poświęcić znaczne środki na całkowite wyburzenie obecnego budynku, wyciąć wiele zdrowych drzew, które tam rosną i zainwestować kolejne miliony w budowę nowego obiektu - stwierdza.
Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił już przetarg na projekt przebudowy okrąglaka, a także pozostałych budynków na terenie Parku Jordana, tak by ich forma była ujednolicona i współgrała z przebudowanym budynkiem. Koncepcja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Odnowiony budynek mógłby zostać otwarty wiosną 2023 roku.