Jego beneficjenci wyposażani są w elektroniczne opaski życia z przyciskiem alarmowym, mogą tez liczyć na wsparcie w załatwianiu codziennych spraw.
Zdaniem władz wojewódzkich, dodatkowe fundusze pozwolą na przedłużenie programu do czerwca 2022 roku.
Do tej pory objętych programem było ponad 5,2 tys. seniorów, mamy nadzieję, że dzięki tym środkom zwiększymy tę liczbę do 6 tys. Obliczamy, że dzięki Tele-Aniołowi uratowaliśmy życie dwustu osobom - stwierdza Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.
Dawid Konina, z departamentu rodziny, zdrowia i spraw społecznych urzędu marszałkowskiego podkreśla, że Tele-Anioł, to nie tylko pomoc w nagłych sprawach.
Mamy ponad 500 tys. godzin zrealizowanych usług, do końca projektu będzie drugie tyle. Ponad milion godzin usług sąsiedzkich i 160 tys. godzi usług opiekuńczych w czasie całego projektu - wylicza.
Małopolski Tele-Anioł jest największym tego typu programem w Polsce. Zdobył on uznanie Komisji Europejskiej, która uznała go za wzorcowy. To otwiera władzom Małopolski drzwi do jego rozwoju, bo jest spora szansa, że uzyska dofinansowanie z nowej perspektywy budżetowej UE.