"Zielona ławeczka" jest prospołecznym projektem, skierowanym do mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty. - Z roku na rok coraz mocniej zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność - mówi prezes fundacji, Piotr Bober. - Poza możliwością miłego spędzania czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających się zmian klimatu ogranicza wzrost temperatury, redukuje zanieczyszczenia, pozwala zatrzymać wodę opadową.
Zielona ławeczka - kryterium zgłoszenia do konkursu
Do 6 czerwca można wysyłać zgłoszenia na konkurs "Zielona Ławeczka". Kryterium zgłoszenia jest zawiązanie co najmniej pięcioosobowej grupy sąsiedzkiej. To ona przygotowuje projekt aranżacji terenu, spotyka się z mieszkańcami, rozmawia z nimi i ostatecznie składa wniosek, w którym przedstawia pomysły.
Zielona ławeczka - na co można przeznaczyć pieniądze z wygranej?
Projekty, które uzyskają najwyższą ocenę, dostaną grant o maksymalnej wysokości 1950 złotych. Można go wykorzystać na kupno roślin i elementów aranżacji oraz ławkę parkową. Dodatkowo, w tej edycji można ubiegać się o wsparcie na kupno elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji.
Przez cały czas trwania projektu uczestnicy mogą korzystać z pomocy eksperta zajmującego się architekturą krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat "Zielonej ławeczki" oraz możliwość zgłoszenia się do przedsięwzięcia są na stronie internetowej projektu.
Polecany artykuł: