System monitoringu miejskiego w Poznaniu 2024

i

Autor: miasto Poznań/poznan.pl

MIASTO

Monitoring miejski w Poznaniu. Miasto planuje przeznaczyć ponad 3,5 mln złotych na rozbudowę systemu

2024-01-29 17:59

Ponad 3,5 mln zł planuje przeznaczyć Miasto Poznań na rozbudowę monitoringu miejskiego w 2024 roku. Nowe kamery mają pojawić się w centrum miasta, a także na Wildzie, Dębcu i Świerczewie.

System Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania. Gdzie w Poznaniu nowe kamery?

Jak poinformował w poniedziałek poznański magistrat, nowe kamery zostaną zainstalowane na ważnych skrzyżowaniach w centrum miasta, które dotychczas nie były objęte monitoringiem miejskim. Mają pojawić się m.in. u zbiegu ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi, Solnej i al. Niepodległości, a także na rondzie Obornickim.

- System Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania jest budowany od 23 lat, więc - zgodnie z opracowaną na przełomie 2021/22 koncepcją - niektóre jego obszary wymagają już modernizacji. Dlatego w tym roku wymienione zostaną również najstarsze z kamer w obszarze Pętli Górczyn i Jeżyc oraz na trasie Traktu Królewsko-Cesarskiego – podał magistrat.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że w trakcie przygotowania są także inwestycje obejmujące kolejne etapy rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego na osiedlach: Krzyżowniki-Smochowice, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Rataje, Grunwald Północ, Wola i Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria. Finansowane mają być z pieniędzy przekazanych przez rady osiedli.

- Nowe punkty kamerowe zostaną również zainstalowane na Podolanach, w szczególności w rejonie ronda Ciechowicza przy Szkole Podstawowej nr 62, ronda Sroki i na terenie zielonym przy ul. Karpińskiej. Natomiast dzięki współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto i Zarządem Zieleni Miejskiej w 2024 roku nowe kamery zostaną zainstalowane w parkach: im. Karola Marcinkowskiego oraz im. Izabeli i Jarogniewa Drwęskich – poinformował magistrat.

Miasto planuje rozbudowywać monitoring także na południu Poznania. Jak wskazano, podczas wspólnych uzgodnień z radami osiedli, policją i strażą miejską wytypowano kolejnych siedem lokalizacji na Wildzie, Zielonym Dębcu i Świerczewie: park Jana Pawła II, skrzyżowanie ulic Spychalskiego/Dolina, skrzyżowanie ulic Błogosławionej Poznańskiej Piątki/Dolna Wilda, ul. Św. Szczepana przy Szkole Podstawowej nr 84, ul. Dolna Wilda i ul. Samotna, skrzyżowanie ulic Górecka/Jesionowa, skrzyżowanie ulic Czechosłowacka/Świerkowa.

Poznańskie ulice w PRL. Pamiętasz jakie nazwy przed laty nosiły te kluczowe ulice w Poznaniu?

Poznańskie ulice w PRL. Pamiętasz jakie nazwy przed laty nosiły te kluczowe ulice w Poznaniu?
Pytanie 1 z 10
Al. Stalingradzka to obecnie ulica:
Źródło: Monitoring miejski w Poznaniu. Miasto planuje przeznaczyć ponad 3,5 mln złotych na rozbudowę systemu