Tradycyjnie w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy, a wraz z nimi studenci i poznańska społeczność międzynarodowa, zbierają się przed Ratuszem, aby wspólnie odśpiewać "Cichą Noc". Idea zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. "Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.
Niestety, ze względu na aktualną sytuację epidemiczną tegoroczna, 6. edycja Poznań Silent Nightw tradycyjnej formie musiała zostać odwołana - podobnie jak Betlejem Poznańskie, w ramach którego wydarzenie się odbywało. Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie usłyszymy "Cichej Nocy" w wielu językach. Fundacja Flow Art oraz Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej zadbali o to, aby można poczuć świąteczny nastrój, choćby przed ekranem komputera.
Świąteczne nagranie kolędy "Cicha Noc" będzie można zobaczyć na Facebooku Miasta Poznania i Portalu Poznan.pl oraz miejskim kanale na YouTube.
Poznań Silent Night co roku gromadzi na Starym Rynku tłumy. Wśród uczestników wydarzenia jest wielu zagranicznych studentów, kształcących się w stolicy Wielkopolski. Obecnie w Poznaniu studiuje ponad 5,2 tys. osób z zagranicy, pochodzących z różnych stron świata. Liczba ta z roku na rok wzrasta. Wpływ na to ma polityka poznańskich uczelni, które stawiają na internacjonalizację.
Źródło: Poznań Silent Night 2020 tym razem przenosi się do internetu