Akcja adresowana jest do tych, którzy najczęściej korzystają z płatności elektronicznych, a tę formę transakcji najczęściej wybierają nastolatki. To oni są wyjątkowo narażeni na ataki cyberprzestępców, między innymi ze względu na zbytnią ufność i otwartość wobec nowych znajomości oraz zbyt małą wiedzę o działaniu sfery finansów w sieci. - Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa młodych konsumentów poprzez wzrost świadomości w obszarach finansowych - wyjaśnia Anna Sosnowska z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.
W projekcie przewidziane są m .in.: organizacja warsztatów prewencyjnych dla uczniów szkół średnich w powiatach garnizonu mazowieckiego. W ubiegłym roku dwanaście zwycięskich prac plastycznych ozdobiło karty kalendarza na 2022 rok. W tym roku udział bierze 56 szkół średnich z całego Mazowsza, w tym 16 z Radomia i regionu radomskiego.
- Obecnie w placówkach rozpoczęły się warsztaty, powstają też place plastyczne. Dzieła młodych, które będą oceniane przez jury, muszą być nadesłane do 25 października - dodaje Anna Sosnowska.
W tym roku zwycięskie prace będą opublikowane na okładkach zeszytów. Dodatkowo we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego i Publicznym Ogródkiem Jordanowskim, powstały zakładki do książek.
; organizacja konkursu plastycznego dla uczniów szkół średnich na opracowanie projektów okładek notatników zeszytowych z treścią dotyczącą bezpieczeństwa konsumenta. W załączeniu lista placówek zakwalifikowanych do II edycji projektu.
Źródło: Jak chronić konto? Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta po raz drugi na Mazowszu