Monika Bator - Gregorczyk, lekarz ginekolog - położnik z klinki ginekologicznej, która będzie realizować program leczeni niepłodności na terenie Radomia

i

Autor: A.B

Leczenie niepłodności gratis. To możliwe jest w Radomiu

2023-04-04 11:25

Rusza program leczenia niepłodności w Radomiu. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego. Na realizację celu przeznaczono ponad 2 miliony złotych. Pary mające trudności z zajściem w ciąże muszą jednak spełnić kilka kryteriów, aby wziąć w nim udział. Projekt będzie realizowany do 10 grudnia 2023 roku.

Pary borykające się z niepłodnością, będą mogły przejść za darmo pełną diagnostykę, która umożliwi znalezienie przyczyny takiej sytuacji oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. W Radomiu ruszył nabór do zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego pod nazwą „ Program wspierania zdrowia prokreacyjnego dedykowanego dla mieszkańców Radomia”. - W projekcie przewidziano szereg badań, które obejmują parę – mówi Monika Bator Gregorczyk, ginekolog – położnik z klinki ginekologicznej, która odpowiada za realizację projektu na terenie Radomia:

Bardzo dla nas ważne jest to, że od razu będzie objęta całą diagnostyką para, czyli pojawią się razem i ich problemy zdrowotne będziemy rozpatrywać wspólnie. Mamy przewidziane różne badania diagnostyczne dla pana. Tam jest możliwość zbadania nasienia, jeżeli będą nieprawidłowe wyniki tego nasienia przewidujemy konsultacje andrologiczne, czyli takiego lekarza, który zajmuje się leczeniem niepłodności męskiej. Będą konsultacje urologiczne, będzie wykonanie USG jąder, będzie szereg badań, które pomogą zdiagnozować niepłodność męską. Natomiast jeśli chodzi o objęcie opieką kobiety, to będzie badania dotyczące rezerwy jajnikowej, które nam potwierdzi ile ta pacjentka ma jeszcze czasu na diagnostykę i w zależności od tego jakie ma problemy zdrowotne ta para oni będą odbywać konsultacje. Tych konsultacji jest dużo w ramach programu, są konsultacje diabetologiczne, konsultacje dietetyczne, czy psychologiczne.

Aby wziąć udział w programie pary będą musiały spełnić kilka kryteriów. Ważne jest, aby wcześniej osoby ubiegające się o udział w programie nie były diagnozowane pod kątem niepłodności i jej przyczyn oraz nie korzystały z zabiegu inseminacji i in vitro. Pary chcące korzystać z programu zobowiązane są również przedłożyć oświadczenie mogące podlegać weryfikacji, które poświadcza, że są podatnikami, np. poprzez złożenie zaświadczenia z radomskiego urzędu skarbowego, potwierdzające złożenie zeznania lub kserokopię urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT i wygenerowanym numerem dokumentu, zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO za rok poprzedzający udział w programie.

Uzyskanie informacji na temat programu możliwe jest na miejscu w klinice ginekologicznej, która będzie realizować program przy ulicy ul. ks.prof. Włodzimierza Sedlaka 4/6/8, bądź pod numerem telefonu 503-40-20-20, 48 340-20-20.