"Polska na ucho"
"Polska na ucho" to reportaże o sprawach ważnych dla społeczeństwa, które nie mogą być przemilczane. Głos ludzi, którego trzeba wysłuchać. To Wy opowiadacie nam Polskę. W każdy czwartek gospodarz serii Michał Poklękowski prezentuje nowy audio reportaż o życiu, śmierci, problemach ludzi i ich niepowtarzalnych historiach.
"Siła kobiet"
Katarzyna Ziółkowska-Dąbek rozmawia z kobietami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Choroby, wypadki, przemoc, trudne rozstania są tematem rozmów z kobietami, które znalazły siłę, żeby się podnieść. A teraz są inspiracją i przykładem dla innych. I głośno mówią, że o siebie należy walczyć na całego.
"Nauczycielki życia"
Czy z cudzego życia można pożyczyć i dobrze spożytkować dobrą radę? Oliwia Krettek poszukuje nauczycielek życia. Rozmawia z kobietami, które już przeszły wiele życiowych lekcji i pyta je o trzy dobre rady na życie. Zbiera je, żeby się nimi podzielić w swoim podcaście.
"RAP20"
Dlaczego tworzą taką muzykę i jak to się stało, że dziś są tak wysoko? Co tydzień zaglądają do nas goście z rapowego szczytu - raperzy, producenci i wszyscy, którzy w sercu mają hip-hop. Do rozmowy zaprasza Mati Fuczyło.
"COOLTURALNE ROZMOWY"
"COOLTURALNE ROZMOWY" to ciekawi goście i wciągające rozmowy z ludźmi szeroko rozumianej kultury. W podcaście znajdziecie trudne pytania, błyskotliwe odpowiedzi, szokujące historie i wskazówki dla młodych artystów. To autorski podcast Kuby Klyma, znanego z radia ESKA2, Music Box Polska.
"ZŁO Zbrodnia Łowca Ofiara"
Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, Ed Kemper, ale też Zdzisław Marchwicki, czy Joachim Knychała. W każdym odcinku programu "ZŁO" usłyszycie historie seryjnych morderców. Poznacie najbardziej przerażające opowieści, które wydarzyły się naprawdę w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Argentynie, ale też z Polski. Są bez cenzury i pomijania szczegółów.
"Pokój zbrodni"
Historie kryminalne, które wstrząsnęły Polską. Te sprawy miały swój najtragiczniejszy finał. Makabryczne zdarzenia, bestialskie morderstwa, gwałty, porwania. Z tego podcastu dowiecie się m.in. dlaczego zbrodnia aż tak fascynuje ludzi. Prowadzący Bartosz Wojsa przypomina historię porwania Krzysztofa Olewnika, syna znanego przedsiębiorcy. Dowiecie się więcej o sprawie Mariusza Trynkiewicza, który po latach wyszedł na wolność i prędko wrócił za kraty. Jak wyglądał najbrutalniejszy napad na bank w historii Polski.
"Drogowskazy"
Michał Poklękowski i Aleksandra Galant w podcaście dotyczącym społeczeństwa i psychologii szukają odpowiedzi na nurtujące Polaków pytania. Jak wybierać książki psychologiczne? Czym jest Toksyczna pozytywność. Jak zapomnieć o byłych partnerach/partnerkach? Z ostatnich odcinków dowiemy się również wszystkiego o medycynie estetycznej dla mężczyzn i ryzykownych zabiegach. Prowadzący postarają się poszukać odpowiedzi na trudne pytanie. Dlaczego nie chcemy mieć dzieci? Odpowiedzi szukajcie w "Drogowskazach".
"Nie ma głupich pytań"
Audycja, w której szukamy odpowiedzi na niecodzienne pytania. Skąd wzięły się przekleństwa? Dlaczego zwierzęta dzielimy na "jadalne" i na "przyjaciół"? Czy współczesne dzieci są uzależnione od smartfonów? Pytania niejednokrotnie kontrowersyjne, ale też takie, które wiele osób zadawało sobie w głowie. Odpowiedzi na nie szuka Ewelina Kamińska, dziennikarka VOX FM.
"Mellina"
Takiego talk-show jeszcze nie znacie! Jak zaznacza prowadzący Marcin Meller, do swojego programu chce zapraszać gości, których sam jest ciekaw. Zależy mu na trochę innych historiach niż osobistości świata kultury, show-biznesu, nauki, zazwyczaj opowiadają. "Tak naprawdę narzucam sobie jedno ograniczenie: bez polityki. Jest jej wszędzie pełno, a "Mellina" ma być wytchnieniem od niej dla słuchaczy i dla mnie. A poza tym hej przygodo" - stwierdził prowadzący.
Źródło: Najpopularniejsze podcasty Mediateki. Do posłuchania w jesienne wieczory [TOP 10]