Jak kibicowali mieszkańcy Rzeszowa na MŚ 2022 w Katarze? MPWiK policzył to w nietypowy sposób!

i

Autor: Unsplash

Jak kibicowali mieszkańcy Rzeszowa na MŚ 2022 w Katarze? MPWiK policzył to w nietypowy sposób!

2023-01-02 12:14

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie policzyło, jak wyglądało kibicowanie mieszkańców miasta polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Wszystko na podstawie… systemu monitorowania przepływów wody w rzeszowskich wodociągach.

Rzeszowski ZUW uzdatnia średnio około 40 tysięcy metrów sześciennych wody na dobę. Jego wydajność maksymalna to ponad 84 tysiące metrów sześciennych w ciągu 24 h. Jednak w trakcie mundialu MPWiK odnotował ciekawe ruchy wskaźników. Z wykresów przepływów wody w rzeszowskich wodociągach wynika, że na czas meczów rezygnowaliśmy z normalnego trybu życia na rzecz kibicowania. Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegrała z Meksykiem 22 listopada o godzinie 17. I o tej porze zasiedliśmy przed telewizorami.

Wykresy zużycia wody przez naszych odbiorców świetnie to pokazują mówi Dariusz Szydełko, kierownik działu sieci w rzeszowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Wykres pokazał kto kibicował na MŚ w Katarze

Wykres przepływów wody np. na osiedlu Baranówka IV 22 listopada 2022 od godziny 17 czyli godziny rozpoczęcia meczu Polaków z Meksykiem gwałtownie spada. Normalne zużycie waha się w granicach od około 87 metrów sześciennych na godzinę do blisko 125 metrów sześciennych. Niemal równo o godzinie 17 zużycie gwałtownie spadło do wartości około 62 metrów sześciennych na godzinę.

Taki stan utrzymywał się przez 45 minut (czas gry pierwszej połowy meczu) po czym gwałtownie wzrósł podczas 15-minutowej przerwy aż do blisko 138 metrów sześciennych by ponownie spaść po 15 minutach kiedy piłkarze ponownie wyszli na boisko. Zużycie wyniosło wtedy około 62 metry sześcienne.

– Po meczu wszystko wraca do normy czyli normalnego zużycia o tej porze dnia w tym rejonie czyli około 125 metrów sześciennych by w godzinach nocnych spaść do około 24 metrów sześciennych.

26 listopada, podczas trwania meczu Polski z Arabią Saudyjską zużycie wody w okolicy ulicy Staroniwskiej spadło do blisko 21 metrów sześciennych na godzinę. Podobnie duże spadki zużycia odnotowano w całym mieście także w kolejnych meczach Polaków z Argentyną i Francją.

– Jesteśmy kibicami, nie tracimy wiary i nadziei pokładanych w naszych piłkarzach. Narzekamy na ich postawę, ale liczymy na to, że w końcu się przełamią i spełnią nasze nadzieje. Jest jeszcze jedna ciekawa obserwacja, która wynika z naszych wykresów. Można z nich wywnioskować na przykład, że w północnej części Rzeszowa jest więcej kibiców piłkarskich niż w południowej bo tam zużycie wody spadało o większe wartości – mówi Dariusz Szydełko.

System monitorujący przepływy wody w rzeszowskich wodociągach ma bardzo istotne praktyczne znaczenie dla spółki i wszystkich odbiorców. Dzięki niemu można optymalnie sterować wydajnością wodociągów w zależności do zapotrzebowania. Pozwala monitorować przepływy, ciśnienie i inne parametry co świetnie służy optymalizacji kosztów. Ma jeszcze jedną wielką zaletę. Daje bowiem możliwości wczesnego wykrywania, diagnozowania i usuwania awarii co także mocno przekłada się na obniżanie kosztów funkcjonowania sieci wodociągowej.

Pasztetowa, ciepły obiad, w tym zupa… Co jeszcze musi być w garderobie Golec uOrkiestra?
Źródło: Jak kibicowali mieszkańcy Rzeszowa na MŚ 2022 w Katarze? MPWiK policzył to w nietypowy sposób!