- Warto wziąć udział w głosowaniu w BO2022. Im więcej osób weźmie udział, tym wyniki bardziej będą odzwierciedlać rzeczywiste oczekiwania i potrzeby gdynian i gdynianek. To także sposób na podziękowanie wszystkim osobom, które poświęciły swój czas, angażując się w przygotowanie projektów. I chociaż w głosowaniu nie może zwyciężyć każda inicjatywa, tak z pewnością każda z nich może przynieść pozytywny efekt - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Najwięcej projektów w tegorocznej edycji zostało złożonych na Chyloni, bo aż 27. Z kolei najmniej - na Kamiennej Górze.
- Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. W module głosowania dostępne będą dwie opcje uwierzytelnienia: numer PESEL oraz imię matki lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko - mówi Magdalena Warmowska z Laboratorium Innowacji Społecznych.
Sopocianie natomiast zdecydują o tym, jak wydać ponad trzy i pół miliona złotych.
- Mieszkańcy wybierają 5 inwestycji ogólnomiejskich i 5 projektów lokalnych. Podobnie jak w zeszłym roku, oprócz głosów na projekty, inne można zaopiniować negatywnie. W przypadku, gdy głosy negatywne osiągną 50 proc. głosów oddanych pozytywnie, o skierowaniu projektu do realizacji zdecyduje komisja Rady Miasta zajmująca się budżetem obywatelskim - dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.
W obu miastach głosowanie potrwa do 19 września.
Źródło: Ruszyło głosowanie w gdyńskim i sopockim budżecie obywatelskim! Swój głos może oddać każdy