Wraca Bieg Powstania Warszawskiego!
Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - trasa to coś, co interesuje wszystkie osoby planujące wziąć udział w wydarzeniu. Wraca ono po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obostrzenia sanitarne zablokowały organizację biegu ku czci Powstańców Warszawskich i walczącej stolicy. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku. Dopiero przepisy wprowadzone przez rząd 22 czerwca pozwalają na to, by w 2021 zorganizować 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Planowana data wydarzenia to 7 sierpnia. Organizatorzy chcą, by tego dnia w Warszawie biegacze znów mogli, w świetle płonących zniczy, uczcić pamięć o uczestnikach i uczestniczkach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Wytyczona została już trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2021. W dalszej części artykułu dowiecie się, którymi ulicami prowadzi.
Polecany artykuł:
Trasa 30. Biegu Powstania Warszawskiego
Jak wygląda trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2021? Wszyscy, którzy zapiszą się na wydarzenie, pobiegną 10-kilometrową trasą wśród innych uczestników wydarzenia. Trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.
Czytaj także: Zofia Czekalska "Sosenka" świętuje 98. urodziny! Była łączniczką podczas Powstania Warszawskiego
30. Bieg Powstania Warszawskiego - limit czasowy
Limit czasowy na pokonanie całej trasy Biegu Powstania Warszawskiego wynosi 1,5 godziny. Biegacze startować będą w 8 turach z limitem po maksymalnie 500 osób. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia, oraz na FB Aktywna Warszawa.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!
Źródło: Bieg Powstania Warszawskiego 2021: TRASA - którędy pobiegniemy dla uczczenia wydarzeń z 1944?