Zawieszenie wiechy to symboliczny moment.
- Cała konstrukcja żelbetonowa jest już skończona, budynek ma docelową wysokość - mówi wiceprezydent stolicy Aldona Machnowska-Góra. - Teraz będziemy obserwować głównie prace wykończeniowe - dodaje.
To miejsce, zdaniem przewodniczącej stołecznej rady miejskiej, może stać się wizytówką Warszawy.
- Jestem pewna, że to muzeum będzie nie tylko instytucją ponadnarodową, ale będzie też bardzo ważną instytucją lokalną, otwartą na wszystkich mieszkańców - mówi Ewa Malinowska-Grupińska.
W nowym budynku będzie można wystawić dziewięć ekspozycji jednocześnie.
- Będziemy pokazywali malarstwo, instalacje, rzeźby, ale także wystawy związane z architekturą, z modą, grafiką, z projektowaniem - mówi dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej Joanna Mytkowska.
Oferta muzeum, tak jak było to do tej pory, będzie obejmowała także edukację.
- Chcemy podejmować tematy trudne, gorące, będą konferencje, wykłady, debaty - wyjaśnia Joanna Mytkowska. - Będą też występy, mamy miejsce nawet na koncerty. Jest też kino na 150 osób - wylicza.
Budowa nowej siedziby muzeum powinna zakończyć się do końca 2023 roku. Od pierwszego stycznia 2023 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w całości stanie się własnością Warszawy.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!