Krzysztof Kowalewski nie żyje
O śmierci Krzysztofa Kowalewskiego poinformował Jan Hartman za pomocą mediów społecznościowych.
Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady - napisał na swoim profilu na Facebooku polski filozof.
Informację o śmierci aktora potwierdził PAP dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie Maciej Englert.
Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Kim był?
Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 roku w Warszawie. Po upadku Powstania Warszawskiego rodzina Kowalewskich przeprowadziła się do Kielc. Wyjechała z niego po pogromie 4 lipca 1946 roku i wróciła do Warszawy. Krzysztof Kowalewski ukończył tam XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną skończył w 1960 roku.
Krzysztof Kowalewski: rodzina, żona, dzieci
Krzysztof Kowalewski był dwukrotnie żonaty. Po raz pierwszy ożenił się w latach 60. z kubańską tancerką - Vivian Rodriguez. Rozwiódł się z nią po trzech latach. Z tego związku Krzysztof Kowalewski ma syna Wiktora. Przez wiele lat aktor związany był z Ewą Wiśniewską. W 2020 roku Krzysztof Kowalewski ożenił się z aktorką Agnieszką Suchorą, z którą miał córkę Gabrielę.
Krzysztof Kowalewski: z jakich produkcji go zapamiętamy?
Krzysztof Kowalewski ma na swoim koncie setki ról filmowych i teatralnych. Na ekranie zadebiutował w 1960 roku w filmie Aleksandra Forda "Krzyżacy". Wystąpił m.in. w filmach: "Nie ma róży bez ognia" (1974), "Potop" Jerzego Hoffmana "Brunet wieczorową porą" (1976), "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (1978), "Miś" (1981), "Ogniem i Mieczem". Młodsze pokolenie zapamięta go jako Ordynatora Romana Łubicza w serialu "Daleko od Noszy".
Kowalewski znany był także słuchaczom radiowym. Stworzył niezwykłą postać w słuchowisku Jacka Janczarskiego, pt. "Kocham Pana, Panie Sułku". Krzysztof Kowalewski udzielił swojego głosu w wielu filmach animowanych, a także w grach komputerowych.