Spis treści
Zima w Polsce 2022/2023 - taka pogoda zaskoczy wszystkich głównie z tego powodu, że w ostatnich tygodniach eksperci przedstawiali zupełnie inne prognozy. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, jaka będzie zima 2022/2023 i z jednej strony są to dobre wiadomości a z drugiej mogą zmartwić wiele osób. Zdaniem specjalistów, którzy bazują na zmieniających się modelach pogodowych przed nami sporo ciepłych dni i mało opadów śniegu w 2022 roku. Za to siarczyste mrozy mają uderzyć w połowie stycznia 2023 roku. Potwierdzają to również niemieckie instytuty meteorologiczne. Te w swoich prognozach zapowiadają łagodną zimę i jednocześnie przekazują swoim obywatelom dobre wieści w kwestii zużycia gazu. Ich zdaniem zapotrzebowanie będzie znacznie mniejsze niż wszyscy początkowo zapowiadali. Faktycznie to niesamowite, że koniec października w Europie był bardzo ciepły. Również listopad przywitał nas wysokimi temperaturami przekraczającymi w niektórych miastach 15 stopni Celsjusza w słońcu. Nie możecie jednak przyzwyczaić się do pięknej i ciepłej jesieni. Ta z dnia na dzień może was zaskoczyć!
Zima w Polsce 2022/2023 - TAKA pogoda zaskoczy
To jaka będzie zima 2022/2023 najbardziej istotne jest dla osób, które nie chcą płacić wysokich rachunków za prąd, czy ponosić ogromnych kosztów ogrzewania. Kolejny rok z rzędu wraca temat zimy stulecia, ale od razu uspokajamy, że ta nie nadejdzie. Przynajmniej nie w nadchodzącym sezonie! Pierwsze opady śniegu na obszarach nizinnych spodziewane są na początku grudnia. Wysokie temperatury sprawią natomiast, że biały puch nawet na pół dnia nie utrzyma się na powierzchni. W nocy jednak zapowiadany jest gwałtowny spadek temperatury sięgający nawet -9 stopni Celsjusza. Tak będzie w południowej części kraju, a -5 stopni Celsjusza na termometrach zobaczą mieszkańcy centralnej części Polski. Na mróz w godzinach południowych i popołudniowych trzeba się przygotować w połowie grudnia i wtedy też, szczególnie rano, będzie trzeba uważać na oblodzenia na drogach.
Czy opony zimowe są obowiązkowe 2022? Od kiedy trzeba zmienić opony na zimowe?
Astronomiczna zima 22 grudnia, ale nie oznacza to, że da się ona we znaki od samego początku. Po 22.12.2022 będziemy mieć bardziej jesienną aurę, co oznacza, że święta nie będą białe. Co wydarzy się dalej, jeśli chodzi o pogodę? Długoterminowa prognoza pogody na zimę wskazuję, że w styczniu będziemy mieć dużo słonecznych dni. Chłodnych, ale nie mroźnych! Praktycznie przez cały miesiąc temperatura wyniesie od 2 do 5 stopni Celsjusza. Siarczysty mróz spodziewany jest wyłącznie w nocy. Obfite opady śniegu na terenach nizinnych spodziewana są pod koniec miesiąca. Ma się on utrzymać aż do 10 lutego. Później mamy mieć do czynienia z temperaturami sięgającymi od 5 do nawet 10 stopni Celsjusza w dzień. Jeśli zatęsknicie za śniegiem, to tego nie będzie brakować w górach!
Zima 2022/2023 - pogoda
Pogoda długoterminowa zima 2022/2023 nawet dla najlepszych ekspertów jest ciężka do przewidzenia. Bazują oni na modelach pogodowych i one bardzo pomagają, ale jednak nie dają gwarancji na skuteczność. Ciężko przewidzieć pogodę na tydzień, a co dopiero miesiąc, dwa czy trzy miesiące w przód. Do każdych tego typu prognoz trzeba podchodzić z dużym dystansem. Cieszy jednak fakt, iż eksperci pogodowi z całej Europy są zgodni w jednej kwestii. Na tę chwilę przed nami stosunkowo ciepła zima.