Nie samym strojem muzeum żyje
W Pawilonie Czterech Kopuł można będzie nauczyć się majsterkować, robić kafle z gliny, uczestnicy zajęć poznają twórczość współczesnych artystów i zastanowią się, jakie byłyby dalsze kroki rzeźb prezentowanych na wystawie stałej.
Uczestnicy zajęć w Muzeum Etnograficznym nauczą się haftować kołnierzyki, własnoręcznie ozdobią pijałki do wody mineralnej, dowiedzą się też, co to jest batik i jak utkać dywanik.
Zajęcia w ramach Wakacji w Muzeum startują 2 lipca zabawą plastyczną pt. "Żółty – w promieniach słońca. Uczestnicy pierwszego spotkania będą mogli dokładnie przyjrzeć się eksponatom zgromadzonym w pierwszej sali wystawy „Galeria mody”, poświęconej barwie żółtej. Porozmawiają także o skojarzeniach, jakie wywołuje ów kolor oraz poznają jego symboliczne znaczenia. Na koniec zaprojektują stroje „uszyte z promieni słońca”.
Kolejne spotkania odbywać się będą się cyklicznie dwa razy w tygodniu. Ich uczestnicy poznają także historie, związane z innymi kolorami, kończąc na białym. Ponadto edukatorzy muzealni przedstawią dzieciom znaczenia różnych części garderoby czy zaprezentują modne wizerunki z przeszłości.
Organizatorzy zajęć w Pawilonie Czterech Kopuł zadbają o różnorodność tematyczną. 13.07 ruszają pierwsze warsztaty pt. "Stop/Start", w trakcie których dzieci poszukają rzeźb na wystawie stałej oraz spróbują zastanowić się, jakie byłyby ich dalsze kroki.
Nudno nie będzie też w Muzeum Etnograficznym
Tam już 4 lipca pierwsze warsztaty, na których swoje umiejętności hafciarskie zdobędą dorośli. Uczestnicy spotkania nie tylko przyjrzą się detalom zdobiącym kołnierze koszul damskich i męskich prezentowanych na wystawie stałej w Muzeum Etnograficznym, ale także będą mogli wyhaftować własne, inspirując się wzorami przywiezionymi na Dolny Śląsk po drugiej wojnie światowej.
Szczegółowy program Wakacji w Muzeum znajdziecie na stronie Muzeum Narodowego we Wrocławiu.